Реклама в Интернет     "Все Кулички"
  Мы – нацыя!
 
 
Брама сайта arrow АДВЕЧНАЕ arrow Даследаванні

Даследаванні
Как решить проблему перенаселённости планеты? Друк E-mail
04.10.2015 | 16:06 |

В чём главный источник всех экологических проблем на Земле? Какие организации выбрали своей миссией борьбу с этим источником? Кто охраняет нашу планету от дальнейшего перенаселения? Что общего между феминизмом, ЛГБТ-сообществом и движением чайлдфри?

 
Псевдославянизм и славянские ценности Друк E-mail
04.10.2015 | 15:42 |
Особенностью земного идеологизированного общества начала двадцать первого века являются попытки умышленной подмены светлых смысловых мировоззренческих установок на понятия противоположного смысла. Такой процесс не обошел стороной и такую важную область, как древние знания славян о вселенском мироздании, о Ирии и Творце-Свароге. 

Славяне – духовные братья в Прави 

Чытаць далей...
 
Славянская археология и тайны великой духовной общности Друк E-mail
04.10.2015 | 15:30 |
Загадки славянского прошлого тревожат не только наших современников. Они были предметом значительных научных споров на протяжении всего 20 века. В изысканиях учавствовали учёные всех стран славянского и не славянского миров, споря о славянском историческом наследии и критикуя опонентов.   

Славянские находки на месте летописного Червеня

Чытаць далей...
 
Под Волгоградом обнаружен 4-метровый диск “пришельцев” Друк E-mail
24.09.2015 | 12:01 |
Под Волгоградом обнаружен 4-метровый диск, который уфологи считают обломками древнего космического корабля пришельцев

Совсем недавно, 9 сентября 2015 года в Жирновском районе Волгоградской области (который, кстати говоря, давно известен обилием явлений, связанных с НЛО) археологическая экспедиция во главе с Вадимом Чернобровом откопала огромный каменный диск диаметром около четырёх метров.

Image

Чытаць далей...
 
Ворскла. Усходнія рубяжы вялікага князя Друк E-mail
24.09.2015 | 11:37 |

"Слухай мяне, князь! - крыкнуў  Едыгей. - Калі табе захацелася зрабіць сваім сынам Тэмір-Кутлука - хана вялікай Орды, а самому стаць яго бацькам, то жаданне тваё пахвальнае, бо ты старэйшы за нашага хана. Але я старэйшы за цябе, а значыць, ты варты мне ў сыны. А раз так, то не мы, а Літва павінна плаціць нам даніну. Калі ж ты не станеш рабіць гэтага, то крыўдуй на сябе. Коні воінаў Залатой Арды хуткія, шаблі нашы заўсёды навостраныя. Нават калі ты схаваешся за краем зямлі, мае воіны знойдуць цябе і адбяруць жыццё. Дачок вашых мы зробім рабынямі, а сыноў пагонім на нявольніцкія рынкі. Падумай добра, перш чым вырашыцца ўступаць у бітву з маім войскам, і, калі запросіш міру, я дарую табе тваю дзёрзкасць...

Смех Вітаўта быў адказам на словы Едыгея".

Чытаць далей...
 
Малый ледниковый период начнется уже через 5 лет? Друк E-mail
17.08.2015 | 20:26 |
Малый ледниковый период начнется уже через 5 лет?С глобальным потеплением бороться надо, но... сначала похолодание пережить! Авторы сенсационно-парадоксального прогноза - ученые из Великобритании и России 

Смелые они женщины - Валентина Жаркова, профессор британского университета Нортумбрии, и Елена Попова, старший научный сотрудник физфака и НИИ ядерной физики МГУ. Обычно-то климатологи ломают копья вокруг прогнозов на сто лет вперед. Валентина, Елена и их соавторы сделали прогноз на несколько лет вперед. Так что проверить их правоту смогут и коллеги, и мы с вами. Неудивительно, что доклад на конференции Королевского астрономического общества в Уэльсе вызвал шквал откликов и в научном мире, и в интернете.

Суть вот в чем: новый солнечный цикл будет очень похож на минимум Маундера, когда земляне пережили малый ледниковый период. И случится это совсем скоро, в 2030 - 2040 годах.

Чытаць далей...
 
Библия, хранящаяся в Анкаре, ввергла Ватикан в шок Друк E-mail
26.07.2015 | 13:45 |
Библия, хранящаяся в Анкаре, ввергла Ватикан в шокБиблия, написанная более чем 1500 лет назад, была обнаружена в Турции. Книга вызывает беспокойство в Ватикане, потому, что содержит Евангелие от Варнавы, который был одним из учеников Христа, и путешествовал с апостолом Павлом.

Как передает Oxu.Az со ссылкой на ANSPRESS, книга была обнаружена в 2000 году и держится в тайне в Этнографическом музее в Анкаре. Страницы у книги из кожи, а написана она на диалекте арамейского, на языке Иисуса Христа, и имеет почерневшие от времени страницы. По имеющимся данным, эксперты осмотрели книгу и заверили, что она является оригиналом.

Религиозные власти в Тегеране настаивают, что из текста следует, что Иисус не был распят, не был Сыном Бога, но он был пророком, а Павел, «самозванцем». В книге также говорится, что Иисус вознесся на небо живым, не будучи распят и Иуда Искариот был распят на его месте. 

Чытаць далей...
 
Старой космонавтике кванты Друк E-mail
26.07.2015 | 13:36 |
Старой космонавтике кванты Вакуумный двигатель - фантастика или реальность?

Одна из задач космонавтики - познание законов самодвижения материи во Вселенной и практическое их использование. Но современную технику, основанную на принципах реактивного движения тел за счет отброса части своей массы, значительно ограничивает низкий КПД выведения. Есть ли выход из этого тупика?

КПД реактивных средств выведения составляет в лучшем случае около пяти процентов, а космический полет из-за малой скорости движения по инерции (<12 км/с) будет продолжаться, к примеру, к Марсу довольно долго. Отметим необходимость космодромов и ракетоносителей для запуска космических летательных аппаратов (КЛА). Расчеты показали, что для коммерческого освоения Луны, Марса, планет и пояса астероидов в Солнечной системе человечеству с реактивной космонавтикой понадобится еще ~300 лет и 50 процентов ВВП мира.

Чытаць далей...
 
Актуальность и неполнота старых «Протоколов» инородных мудрецов Друк E-mail
26.07.2015 | 11:04 |
Актуальность и  неполнота старых «Протоколов» инородных мудрецов«Главная задача нашего правления состоит в том, чтобы ослабить общественный ум критикой, отучить от размышлений, вызывающих отпор, отвлечь силы ума на перестрелку пустого красноречия. Чтобы взять общественное мнение в руки, надо его поставить в недоумение, высказывая с разных сторон столько противоречивых мнений, пока гои не затеряются в лабиринте их и не поймут, что лучше всего не иметь никакого мнения в вопросах политики, которых обществу не надо ведать, потому что ведает их лишь тот, кто руководит обществом»

Недавно два моих хороших соратника попросили меня прокомментировать работу еврейского публициста Александра Каца «Евреи. Христианство. Россия» (2009 г.) в части затронутой там темы о знаменитых «Протоколов сионских мудрецов» (второе название «Тайна сионских мудрецов», далее сокращенно - «Протоколы» или - «Тайна»).

Первая моя негласная реакция на эту просьбу – ну сколько можно эту тему обсуждать(?), её уже давно и много раз обсуждали и давно разобрались в ней. К тому же фамилия Каца неизменно вызывает у меня добрую улыбку, потому что сразу всплывает в памяти один из «героев» знаменитой  песни о «еврейских казаках» («еврейском казачестве») когда-то спетой на петербургском «Пятом» телеканале казачьим ансамблем в телепередаче «В нашу гавань заходили корабли» (желающие могут заглянуть в интернет на это смелое и потешное выступление казачьего ансамбля).

Чытаць далей...
 
Как евреи попали на русскую землю Друк E-mail
21.06.2015 | 21:39 |
ImageПервым сохранившимся аутентичным документом Киевской Руси было письмо, написанное на иврите. К концу XIX века в России уже проживало пять с половиной миллионов евреев, что составляло 80 процентов от их общего числа в мире.

Новые гипотезы

До последнего времени главной версией того, как евреи оказались в Восточной Европе была Рейнская гипотеза, согласно которой восточноевропейские евреи произошли от потомков израильско-ханаанейских племен, мигрировавших со Святой земли под влиянием исламской экспансии в VII веке на территории среднего течения Рейна. До этого здесь уже были небольшие общины, переселившиеся на эти земли в позднеримкую эпоху.

Чытаць далей...
 
Дзікія жывёліны vs люстэрка: зняты схаванай камерай ролік стаў гітом YouTube Друк E-mail
06.06.2015 | 01:09 |
Здымкі праводзіліся ў трапічных лясах Цэнтральнай Афрыцы.

Французскі фатограф Ксавіэр Брыер (Xavier Brierre) паказаў ролік, які дэманструе смяхотныя рэакцыі дзікіх жывёлін на ўласнае адлюстраванне ў люстэрку, піша korrespondent.net.

Відэа было апублікаванае на Yotube-канале Caters TV і за 2 дні набрала амаль 5 мільёнаў праглядаў.

Жывёліны рэагавалі на люстэрка кожны ў сваёй манеры. Леапард зароў і завуркатаў ад задавальнення, гарыла ўбачыла там спаборніка, група шымпанзэ паставіліся да навінкі проста з цікаўнасцю, а слон - спрэс праігнараваў.

Сам фатограф толькі надоечы вярнуўся з Габона і рыхтуе да публікацыі яшчэ шэраг матэрыялаў.

 
<< [Першая] < [Папярэдняя] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [Наступная] > [Апошняя] >>

Вынікі 46 - 60 з 140
БелСаЭс «Чарнобыль»

КОЛЬКІ СЛОЎ НА БРАМЕ САЙТА :

Народ і нацыя: Колькі слоў на Браме сайта
|


Шаноўныя, перад вамі спроба адкрытай і шчырай размовы пра найбольш важнае і надзённае, што даўно паўстала і востра стаіць перад нашым народам, цяпер — асабліва, — ратаваць сябе ў супольнасці, у суладдзі, берагчы і развіваць творчы дух народа і нацыі. Я ведаю, што гэтыя словы і тое, што за імі стаіць, дойдзе далёка не да кожнага розуму,...
Інстытут Нацыянальнай Памяці (ІНП)
|


Памяць народа – перадумова для далейшага яго развіцця ў грамадзянскай супольнасці і выканання ім ролі крыніцы ўлады і крыніцы дзяржаўнасці. Інстытут Нацыянальнай Памяці (ІНП) ёсць грамадзянская ініцыятыва па выяўленні і раскрыцці найвыдатнейшых старонак беларускай гісторыі, абароне этнакультурных каштоўнасцей і выкрыцці злачынстваў супраць свайго народа, калі б яны ні былі ўчыненыя. Ніжэй прыводзяцца і іншыя вытрымкі з палажэння Аргкамітэта...
Joomla! Ukraine

НАВЕЙШЫЯ ПУБЛІКАЦЫІ :

Хатынь спаліў… былы савецкі афіцэр
Погляд | Гістарычны матыў


21 сакавіка 1943 году на шашы Лагойск-Плешчаніцы партызаны абстралялі нямецкую калону. Адным з забітых быў капітан Ганс Вёльке чэмпіён Берлінскай Алімпіяды 1936 году, якому сімпатызаваў Гітлер.У адказ на наступны...
Выстава фоторабот «На мяжы тысячячагоддзя»
Брама сайта | Галоўнае


4-27.09.2018 г. у фотогалерэі кінатэатра "Цэнтральны" (горад Мінск) адбудзецца выстава фотаработ. Уваход вольны.    ...
ОБ ИСТОКАХ И ВРЕМЕНИ ФОРМИРОВАНИЯ БЕЛОРУССКОГО ЭТНОСА
Погляд | Даследаванні


Анатоль Астапенка В статье подвергается критике концепция «древнерусской народности». Наиболее приемлемой, исторически оправданной мыслью об этногенезе белорусов, является концепция балтского происхождения. Предлогается новая парадигма, согласно которой белорусский этнос имеет тысячелетнюю...
З высокім Сьвятам!
Брама сайта | Галоўнае


Сяргей Панізьнік. "Сьцяг"      Сьветлым полем я нясу агнявую паласу: як маланка, нада мной зіхаціць над галавой                    Сьцяг мой вольны,                    Сьцяг мой сьмелы,                    Сьцяг мой...
Не забаўка і не нажыва
Погляд | Асоба


Яўген Гучок, паэт, публіцыст Ужо 60-т гадоў стала і плённа працуе на ніве беларускага прыгожага пісьменства празаік і публіцыст, інтэлектуал Эрнэст Ялугін. Нарадзіўся ён у 1956 г. на станцыі Асінаўка...
Стваральнік жывых твораў
Погляд | Асоба


Яўген Гучок, паэт, публіцыст Сёлета (19.11.2016 г.) выдатнаму майстру беларускага слова, гарачаму патрыёту Беларусі, пісьменніку, сябру Саюза беларускіх пісьменнікаў Эрнесту Васільевічу Ялугіну спаўняецца 80 гадоў. Яго творчы, як і жыццёвы, шлях не...
"Вялікае сэрца" (прысвечана В.Якавенку)
Погляд | Асоба


Яўген Гучок    2 сакавіка 2018 года споўнілася сорак дзён, як пайшоў у іншы свет (няма сумневу, што ў лепшы - у нябесную Беларусь) публіцыст, пісьменнік, грамадскі дзеяч Васіль Цімафеевіч...
Васіль Якавенка пасьпеў паставіць свой асабісты подпіс пад пэтыцыяй за гавязьнянку
Погляд | Асоба


Валер Дранчук. Слова на разьвітанне Апошні час мы стасаваліся мала. Сустракаліся выпадкова і амаль не тэлефанавалі адзін аднаму. Раней інакш. Наступальна актыўны Васіль Цімафеевіч сыпаў прапановамі, даволі часта запрашаў да сумеснай...
Увечары 22 студзеня 2018 года памёр Васіль Якавенка
Погляд | Асоба


Разьвітаньне адбудзецца 24 студзеня у рытуальнай зале мінскай Бальніцы хуткай дапамогі (Кіжаватава, 58б)  з 14:00 да 15:00. Пахаваны пісьменьнік будзе на Заходніх могілках.  ...
Выйшаў з друку новы раман вядомага пісьменніка і публіцыста В. Якавенкі «Абярэг»
КНІГІ | Навінкі


Ён прысвечаны навейшай гісторыі Рэспублікі Беларусь і асвятляе надзённыя пытанні культуры і нацыянальнага жыцця. У аснову твора пакладзены гісторыі, нявыдуманыя і пераасэнсаваныя аўтарам, падзеі і з’явы апошніх гадоў. Персанажы...
2018
Брама сайта | Галоўнае


...
Васіль Якавенка. «Пакутны век». 2-е выданне.
КНІГІ | Нятленнае


Якавенка, В. Ц. Пакутны век : трылогія / Васіль Якавенка; 2-е выд., дапрац. - Мінск : Выд. ГА «БелСаЭС «Чарнобыль», 2009.- 896 с. ISBN 978-985-6010-30-2. Падобнага твора ў беларускай...
Матей Радзивилл: «Беларусь – очень близкая для меня страна»
Погляд | Гістарычны матыў


Об истории и современности знаменитого польско-белорусского дворянского рода Радзивиллов «Историческая правда» беседует с князем Матеем Радзивиллом. - Пан Матей, расскажите, пожалуйста, к какой ветви Радзивиллов Вы относитесь? - Все, ныне...
Сяргей Панізьнік. Палуба Калюмба
ТВОРЫ | Пісьменнік і час


  Згодна з легендай, якая ходзіць за акіянам, амерыканскі кантынент адкрыў 500 гадоў таму мораплавацель -- нехта народжаны на нашай зямлі у дзяржаве Вялікім Княстве Літоўскім. Наш зямляк, паэт Янка...
Васіль Якавенка: "Пакутны век". Да 10-годдзя выдання
КНІГІ | Нятленнае


Фільм, зняты Уладзімірам Каравацк ім ў 2007 годзе, аб чытацкай канферэнцыі ў Мінску па кнізе-трылогіі беларускага пісьменніка Васіля Якавенкі "Пакутны век", упершыню апублікаванай у 2006-м годзе. Мантаж відэа ў 2017...
Васіль Якавенка: Б’е набатам інерцыя чарнобыльскай безадказнасці!
ДЗЯРЖАВА І МЫ | ПостЧарнобыль


Ён заўжды быў і застаецца чарнобыльцам – ад пачатку нараджэння Зоны. Дзе ў зоне ж адчужэння апынуліся яго родныя Васілевічы. Пасля былі шматлікія падарожжы па забруджаных радыяцыяй раёнах. У 1991-96...
“Крывіцкія руны - ІІ”
КНІГІ | Нятленнае


Крывіцкія руны : вып. ІІ, беларускі культурны мацярык у Латвіі. / уклад., прадм., камент. М. Казлоўскага, С. Панізьніка. - Мінск : Кнігазбор, 2017. - 452 с. ISBN 978-985-7180-05-9. У том выбраных твораў «Крывіцкія...
Глядзець вачыма будучыні
ТВОРЫ | Пісьменнік і час


Шмат гадоў назад у газеце "Голас Радзімы" (№ 50-52, 30 снежня 2004 года) была апублікавана гутарка сябра ГА "МАБ" Веранікі Панізьнік з прафесарам факультэта германістыкі і славістыкі ва ўніверсітэце канадскага горада...
БелАЭС: чаго баіцца МАГАТЭ?
ДЗЯРЖАВА І МЫ | Беларуская АЭС


Астравецкая АЭС цалкам адпавядае стандартам МАГАТЭ, сцвярджае афіцыйны Менск. Са справаздачаў экспертных місіяў гэтай арганізацыі ў Беларусь, аднак, вынікае іншае. На думку агенцтва, Дзяржатамнагляд Беларусі - няздольны забяспечыць бяспеку...
Ярослав Романчук: Беларусь медленно, но верно избавляется от нефтяного проклятья
ДЗЯРЖАВА І МЫ | Экалогія


Конфликт с Россией вокруг цены на энергоресурсы избавит Беларусь от нефтяного проклятья и, если не помешает АЭС, вынудит инвестировать в зеленую экономику и в развитие возобновляемых источников энергии. Как заявил...
Joomla! Ukraine

Новыя каментары :

КОЛЬКАСЦЬ ПРАЧЫТАНЫХ СТАРОНАК 
з 1 снежня 2009 года

КОЛЬКАСЦЬ НАВЕДВАЛЬНІКАЎ САЙТА 
mod_vvisit_counter Сёння 1264
mod_vvisit_counter Учора 2370
mod_vvisit_counter На гэтым тыдні 11320
mod_vvisit_counter У гэтым месяцы 46860