Реклама в Интернет     "Все Кулички"
  Мы – нацыя!
 
 

Сведчанне з Кіева: Стратэгія, якой ў Украіне і на Беларусі адцураліся Друк E-mail
22.10.2014 | 17:49 |
Валерій ГрищукВалерій Грищук, к.ф.-м.н.,
+38 050 4459569, 
Гэты e-mail абаронены ад спам-ботаў. Для яго прагляду ў вашым браўзэры павінна быць уключаная падтрымка Java-script
"Тільки поява критичної маси розумних людей - носіїв інтелекту нації - в економічному та політичному житті є основною гарантією незворотності демократичних процесів у суспільстві, припинення корупційного свавілля чиновників усіх рангів і перетворення України в справжню європейську державу."
 
ЗЕЛЕНИЙ МАНІФЕСТ

ЩО МАЄМО

Україна 23 роки нестримно падає вниз, і це нестримне падіння, врешті-решт, довело найперспективнішу країну серед колишніх республік СРСР і країн Східної Європи до її нинішнього стану з наступними проблемами:  

Україна є бідною країною. ВВП на душу населення в Україні в 5-10 разів менше, ніж у розвинутих європейських країнах (за цим показником Україна разом з Молдовою посідає останнє місце у Європі). Саме це і є головною причиною низьких заробітних плат і пенсій, низького рівня соціальної захищеності літніх людей, людей з особливими потребами, дітей.

Україна є інноваційно слабкою і неконкурентоспроможною країною. В Україні відсутнє державне розуміння безальтернативності швидкого зростання ВВП за рахунок інноваційного розвитку економіки та використання власного інтелектуального потенціалу.

Україна є хворою країною. В Україні неприпустимо низька середня тривалість життя громадян (найнижча у Європі), обумовлена вкрай поганим станом здоров'я українців, у т.ч. і дітей шкільного віку та дошкільнят (в Україні найвищі серед європейських країн темпи зростання і рівні захворюванності на цілий ряд хвороб, в першу чергу серцево-судинних і онкологічних захворювань), що, в свою чергу, зумовлено як низьким рівнем медичного обслуговування, так і вкрай несприятливим екологічним станом довкілля практично всіх регіонів (низька якість питної води, забруднене різноманітними викидами повітря, засолені і нашпиговані нітратами, нітрітами, іншими токсичними речовинами землі, в т.ч. землі сільськогосподарського призначення) і відверто поганим санітарно-епідеміологічним станом великих міст. Навіть у Києві не знезаражуються стічні води туберкульозних та інфекційних відділень лікарень, і мають місце харчові отруєння школярів в центрі міста (мається на увазі випадок у школі № 89 м. Києва, де навчаються діти Яценюка). До речі, Київ цілим рядом авторитетних міжнародних організацій офіційно визнано найбруднішою столицею Європи.

ЧОМУ ТАК СТАЛОСЬ

Протягом усього періоду незалежності абсолютно всі президенти від Кравчука до Порошенка та абсолютно всі прем'єри від Фокіна до Яценюка займали пасивну позицію і чекали хто від Заходу, хто від Сходу, хто одночасно від одного й іншого і кредитів, і інвестицій, і високих технологій.

Підтвердження цьому - останні дії вищого керівництва України. Під час виступу в американському Сенаті президент Порошенко просить у американців високих технологій. Однак, хіба незрозуміло, що ніколи Boeing не передасть Київському заводу Антонова свої найновіші розробки. Яценюк та міністр економіки Шеремета (слава Богу, що пішов з посади) чекали від Європи і кредитів, і інвестицій, і високих технологій. Однак, хіба незрозуміло, що кредити Україні, врешті-решт, дадуть, але під відсотки та матеріальні гарантії, інвестицій багато не буде, оскільки законодавча база державного гарантування для інвесторів слабка, і в Україні бракує привабливих інноваційних ідей для інвесторів. Щодо тих же високих технологій з Європи, то ніколи німецький МЕРСЕДЕС не передасть свої найновіші розробки Луцькому "Богдану", ніколи ізраїльські або німецькі лікарі не передадуть Українському Інституту раку свої найновіші методики лікування онкологічних захворювань.

Досвід того ж Заходу (на прикладі Німеччини) і того ж Сходу (але не на прикладі Росії - у неї, за великим рахунком, ті ж самі проблеми, що й в України, - а на прикладі Японії, Південної Кореї та Китаю останніх років) свідчить, що тільки перетворення науки у головну продуктивну силу і опора на власний інтелект та власні розробки є безальтернативною гарантією досягнення найвищих економічних і соціальних стандартів життя громадян практично з будь-якого початково низького економічного рівня. Тобто вище керівництво згаданих держав було повернуто обличчям до власного інтелектуального ресурсу. В Україні ж і президент, і прем'єр, м'яко кажучи, повернуті спиною до власного інтелектуального ресурсу, а з ними так само повернуті спиною і владна вертикаль, і засоби масової інформації, принаймні ті, що контролюються провладними структурами.

ЧОГО ХОТІЛОСЯ Б ДОСЯГТИ

З невідворотністю з вищенаведеного випливає наступне:

За рахунок використання власного інтелектуального потенціалу в стислі строки перетворити бідну і хвору Україну в державу заможних і здорових громадян.

Суттєво поліпшити стан здоров'я українців, підвищити середню тривалість їх життя, досягти європейських стандартів довголіття. При цьому, зважаючи на майже кризовий стан світової медицини, знову ж таки не чекати чогось від Заходу,  активно розробляти власні нові - світового рівня - методики лікування і профілактики найбільш поширених хвороб.

Повернути Києву славу найбільш зеленого міста і перетворити його в екологічно найчистішу столицю Європи.

ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ

Для досягнення запланованого необхідно. 

ПЛАН ДІЙ ДЛЯ УП ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА :

Запропонувати президенту і прем'єру зробити перші кроки на шляху  повернення обличчям до інтелектуального ресурсу власного народу. Разом з ними тоді  розвернеться і владна вертикаль, і засоби масової інформації:

Президенту - ввести до складу РНБО особу, відповідальну за НАУКУ.

Президенту і прем'єру ввести посади радників, відповідальних за інноваційний розвиток, і створити під їхнім кураторством громадські ради сприяння інноваційному розвитку суспільства. Нехай ці ради доповнюють одна одну, конкурують між собою, хто більше виплекає Нобелівських лауреатів, Едісонів та Гейтсів. Подовжити цю вертикаль донизу, включаючи створення у великих містах комунальних підприємств для сприяння інноваційного розвитку регіонів.

Втілити в життя розроблену нами Державну програму "Інтелект нації", головним завданням якої є відновлення, накопичення і використання з максимальним ККД інтелектуального потенціалу українського народу. Здійснювати пошук і відбір по всій Україні та серед різних верств населення талановитих дітей і юнацтва, організовувати їх навчання за рахунок бюджетних коштів у спеціалізованих природничих і гуманітарних центрах, в кращих університетах України і світу, організовувати їх стажування у провідних наукових і науково-виробничих центрах.

Законодавчо забезпечити пріоритетність розвитку інноваційного малого та середнього бізнесу. Світова практика свідчить, що саме інноваційні ідеї, народжені в малому і середньому бізнесі, є потужним локомотивом прогресивного розвитку людства.

УП Зелена Планета не обмежується тільки загальними рекомендаціями і готова внести свій суттєвий вклад в покращення економічного стану України і поліпшення здоров'я українців. Постійно діюча, створена партією, Рада екологічної безпеки за останні два роки напрацювала цілий ряд цікавих проектів, і тому вже сьогодні може запропонувати для впровадження в різних галузях цілий ряд сертифікованих в Україні зелених інноваційних водних технологій світового рівня, у т.ч. і таких, що не мають світових аналогів, які передбачають використання екологічно чистих, нешкідливих для людини і довкілля, електроіонізованих водних розчинів (ЕІВР).

В медицині - розробити принципово нові, що не мають світових аналогів, технології лікування і  профілактики онкологічних, серцево-судинних та інших хвороб цивілізації (частину необхідних досліджень в науково-медичних закладах ми вже провели). Безумовно, це дозволить зменшити рівні захворюваності та у комплексі з іншими заходами вирішити надзвичайно важливу соціально-психологічну проблему підвищення середньої тривалості життя в Україні, досягнення європейських стандартів довголіття. Зокрема, в  найстисліші строки ми можемо запропонувати для використання у військово-польових умовах декілька варіантів компактного автономного обладнання як для отримання з будь-якої води сумнівної якості питної води з профілактично-оздоровчими антиоксидантними властивостями, так і дезінфікуючого, антисептичного розчину з надзвичайно широким спектром дії - від знезараження будь-якого обладнання, води, повітря, харчової продукції з метою подовження строків зберігання, до використання цього розчину для лікування ран, опіків тощо з більшою ефективністю, ніж за існуючими методиками. Програма поліпшення стану здоров'я громадян України важлива ще й тому, що навіть за відсутності економічного зростання у цілому в державі середньостатистична сім'я витрачатиме менше коштів на ліки, фактично збільшуючи свій сімейний бюджет.

У комунальному господарстві - забезпечити людей і за місцем проживання, і на робочих місцях (як у Японії - найздоровішої нації світу) питною водою з профілактично-оздоровчими, антиоксидантними властивостями, що сприятиме суттєвому, в рази, зниженню рівнів захворюваності населення онкологічними і серцево-судинними хворобами. У першу чергу, це стосується груп ризику: людей, які мешкають у великих містах і працюють у закритих приміщеннях та біля екранів комп'ютерів - школярів, студентів, офісних працівників та інших. На станціях водопідготовки у 5-10 разів зменшити витрати електроенергії та реагентів при дезінфекції води, навіть покращити стан водопровідних мереж. У Києві  - знезаразити стічні води та повітря Бортницької станції аерації і зменшити площу мулових полів і, нарешті, вирішити проблему, характерну для всієї України, - ефективного знезараження стічних вод туберкульозних та інфекційних відділень медичних закладів. Забезпечити ідеальний санітарно-епідеміологічний стан на всіх комунальних об'єктах, транспорті тощо.

У сільському господарстві - на десятки відсотків підвищити ефективність рослинництва, птахівництва, тваринництва, переробної промисловості, галузі зберігання сільськогосподарської продукції. При цьому суттєво скоротити використання шкідливих для людини і довкілля різноманітних хімічних і біологічних реагентів, зокрема, повністю відмовитись від використання формаліну і, врешті-решт отримати більше екологічно чистих продуктів харчування, що також піде на користь для здоров'я людини.

В інших галузях - в багатьох технологічних процесах поряд з одночасним підвищенням їх ефективності, зокрема, при проведенні бурових робіт (для можливого видобутку в майбутньому сланцевого газу), гірничо-видобувній промисловості (при добутку урану), додаткового видобутку нафти з вже законсервованих свердловин, нафтопереробній промисловості, замінити цілий ряд хімічних реагентів (кислот, луг, окислювачів, відновлювачів тощо) на екологічно чисті, безпечні для людини і оточуючого середовища ЕІВР. Екологічні і економічні переваги при цьому є також очевидними.

Окрім вищенаведених технологій, впровадження яких не потребує великих вкладень, які швидко окупаються і приноситимуть прибуток, ми маємо і довгострокові зелені програми: програму впровадження теплових насосів (які широко застосовуються в цивілізованому світі), яка пропонувалась нашими фахівцями ще 20 років тому (коли ще не були порізані на металобрухт підприємства, здатні виготовити ці теплові насоси) і яка б сьогодні приносила щорічну економію близько 25 мільйонів тон умовного палива, що еквівалентно економії близько 20 мільярдів кубометрів газу щорічно. На жаль, ця програма, яка б сьогодні практично повністю вирішила проблему енергетичної незалежності України, не пішла, бо її тупо не зрозуміли чиновники вищого рангу того часу, і певно, так само тупо і також на жаль, не розуміють  сьогоднішні чиновники вищого рангу.

 
« Папяр.   Наст. »
БелСаЭс «Чарнобыль»

КОЛЬКІ СЛОЎ НА БРАМЕ САЙТА :

Народ і нацыя: Колькі слоў на Браме сайта
|


Шаноўныя, перад вамі спроба адкрытай і шчырай размовы пра найбольш важнае і надзённае, што даўно паўстала і востра стаіць перад нашым народам, цяпер — асабліва, — ратаваць сябе ў супольнасці, у суладдзі, берагчы і развіваць творчы дух народа і нацыі. Я ведаю, што гэтыя словы і тое, што за імі стаіць, дойдзе далёка не да кожнага розуму,...
Інстытут Нацыянальнай Памяці (ІНП)
|


Памяць народа – перадумова для далейшага яго развіцця ў грамадзянскай супольнасці і выканання ім ролі крыніцы ўлады і крыніцы дзяржаўнасці. Інстытут Нацыянальнай Памяці (ІНП) ёсць грамадзянская ініцыятыва па выяўленні і раскрыцці найвыдатнейшых старонак беларускай гісторыі, абароне этнакультурных каштоўнасцей і выкрыцці злачынстваў супраць свайго народа, калі б яны ні былі ўчыненыя. Ніжэй прыводзяцца і іншыя вытрымкі з палажэння Аргкамітэта...
Joomla! Ukraine

НАВЕЙШЫЯ ПУБЛІКАЦЫІ :

Хатынь спаліў… былы савецкі афіцэр
Погляд | Гістарычны матыў


21 сакавіка 1943 году на шашы Лагойск-Плешчаніцы партызаны абстралялі нямецкую калону. Адным з забітых быў капітан Ганс Вёльке чэмпіён Берлінскай Алімпіяды 1936 году, якому сімпатызаваў Гітлер.У адказ на наступны...
Выстава фоторабот «На мяжы тысячячагоддзя»
Брама сайта | Галоўнае


4-27.09.2018 г. у фотогалерэі кінатэатра "Цэнтральны" (горад Мінск) адбудзецца выстава фотаработ. Уваход вольны.    ...
ОБ ИСТОКАХ И ВРЕМЕНИ ФОРМИРОВАНИЯ БЕЛОРУССКОГО ЭТНОСА
Погляд | Даследаванні


Анатоль Астапенка В статье подвергается критике концепция «древнерусской народности». Наиболее приемлемой, исторически оправданной мыслью об этногенезе белорусов, является концепция балтского происхождения. Предлогается новая парадигма, согласно которой белорусский этнос имеет тысячелетнюю...
З высокім Сьвятам!
Брама сайта | Галоўнае


Сяргей Панізьнік. "Сьцяг"      Сьветлым полем я нясу агнявую паласу: як маланка, нада мной зіхаціць над галавой                    Сьцяг мой вольны,                    Сьцяг мой сьмелы,                    Сьцяг мой...
Не забаўка і не нажыва
Погляд | Асоба


Яўген Гучок, паэт, публіцыст Ужо 60-т гадоў стала і плённа працуе на ніве беларускага прыгожага пісьменства празаік і публіцыст, інтэлектуал Эрнэст Ялугін. Нарадзіўся ён у 1956 г. на станцыі Асінаўка...
Стваральнік жывых твораў
Погляд | Асоба


Яўген Гучок, паэт, публіцыст Сёлета (19.11.2016 г.) выдатнаму майстру беларускага слова, гарачаму патрыёту Беларусі, пісьменніку, сябру Саюза беларускіх пісьменнікаў Эрнесту Васільевічу Ялугіну спаўняецца 80 гадоў. Яго творчы, як і жыццёвы, шлях не...
"Вялікае сэрца" (прысвечана В.Якавенку)
Погляд | Асоба


Яўген Гучок    2 сакавіка 2018 года споўнілася сорак дзён, як пайшоў у іншы свет (няма сумневу, што ў лепшы - у нябесную Беларусь) публіцыст, пісьменнік, грамадскі дзеяч Васіль Цімафеевіч...
Васіль Якавенка пасьпеў паставіць свой асабісты подпіс пад пэтыцыяй за гавязьнянку
Погляд | Асоба


Валер Дранчук. Слова на разьвітанне Апошні час мы стасаваліся мала. Сустракаліся выпадкова і амаль не тэлефанавалі адзін аднаму. Раней інакш. Наступальна актыўны Васіль Цімафеевіч сыпаў прапановамі, даволі часта запрашаў да сумеснай...
Увечары 22 студзеня 2018 года памёр Васіль Якавенка
Погляд | Асоба


Разьвітаньне адбудзецца 24 студзеня у рытуальнай зале мінскай Бальніцы хуткай дапамогі (Кіжаватава, 58б)  з 14:00 да 15:00. Пахаваны пісьменьнік будзе на Заходніх могілках.  ...
Выйшаў з друку новы раман вядомага пісьменніка і публіцыста В. Якавенкі «Абярэг»
КНІГІ | Навінкі


Ён прысвечаны навейшай гісторыі Рэспублікі Беларусь і асвятляе надзённыя пытанні культуры і нацыянальнага жыцця. У аснову твора пакладзены гісторыі, нявыдуманыя і пераасэнсаваныя аўтарам, падзеі і з’явы апошніх гадоў. Персанажы...
2018
Брама сайта | Галоўнае


...
Васіль Якавенка. «Пакутны век». 2-е выданне.
КНІГІ | Нятленнае


Якавенка, В. Ц. Пакутны век : трылогія / Васіль Якавенка; 2-е выд., дапрац. - Мінск : Выд. ГА «БелСаЭС «Чарнобыль», 2009.- 896 с. ISBN 978-985-6010-30-2. Падобнага твора ў беларускай...
Матей Радзивилл: «Беларусь – очень близкая для меня страна»
Погляд | Гістарычны матыў


Об истории и современности знаменитого польско-белорусского дворянского рода Радзивиллов «Историческая правда» беседует с князем Матеем Радзивиллом. - Пан Матей, расскажите, пожалуйста, к какой ветви Радзивиллов Вы относитесь? - Все, ныне...
Сяргей Панізьнік. Палуба Калюмба
ТВОРЫ | Пісьменнік і час


  Згодна з легендай, якая ходзіць за акіянам, амерыканскі кантынент адкрыў 500 гадоў таму мораплавацель -- нехта народжаны на нашай зямлі у дзяржаве Вялікім Княстве Літоўскім. Наш зямляк, паэт Янка...
Васіль Якавенка: "Пакутны век". Да 10-годдзя выдання
КНІГІ | Нятленнае


Фільм, зняты Уладзімірам Каравацк ім ў 2007 годзе, аб чытацкай канферэнцыі ў Мінску па кнізе-трылогіі беларускага пісьменніка Васіля Якавенкі "Пакутны век", упершыню апублікаванай у 2006-м годзе. Мантаж відэа ў 2017...
Васіль Якавенка: Б’е набатам інерцыя чарнобыльскай безадказнасці!
ДЗЯРЖАВА І МЫ | ПостЧарнобыль


Ён заўжды быў і застаецца чарнобыльцам – ад пачатку нараджэння Зоны. Дзе ў зоне ж адчужэння апынуліся яго родныя Васілевічы. Пасля былі шматлікія падарожжы па забруджаных радыяцыяй раёнах. У 1991-96...
“Крывіцкія руны - ІІ”
КНІГІ | Нятленнае


Крывіцкія руны : вып. ІІ, беларускі культурны мацярык у Латвіі. / уклад., прадм., камент. М. Казлоўскага, С. Панізьніка. - Мінск : Кнігазбор, 2017. - 452 с. ISBN 978-985-7180-05-9. У том выбраных твораў «Крывіцкія...
Глядзець вачыма будучыні
ТВОРЫ | Пісьменнік і час


Шмат гадоў назад у газеце "Голас Радзімы" (№ 50-52, 30 снежня 2004 года) была апублікавана гутарка сябра ГА "МАБ" Веранікі Панізьнік з прафесарам факультэта германістыкі і славістыкі ва ўніверсітэце канадскага горада...
БелАЭС: чаго баіцца МАГАТЭ?
ДЗЯРЖАВА І МЫ | Беларуская АЭС


Астравецкая АЭС цалкам адпавядае стандартам МАГАТЭ, сцвярджае афіцыйны Менск. Са справаздачаў экспертных місіяў гэтай арганізацыі ў Беларусь, аднак, вынікае іншае. На думку агенцтва, Дзяржатамнагляд Беларусі - няздольны забяспечыць бяспеку...
Ярослав Романчук: Беларусь медленно, но верно избавляется от нефтяного проклятья
ДЗЯРЖАВА І МЫ | Экалогія


Конфликт с Россией вокруг цены на энергоресурсы избавит Беларусь от нефтяного проклятья и, если не помешает АЭС, вынудит инвестировать в зеленую экономику и в развитие возобновляемых источников энергии. Как заявил...
Joomla! Ukraine

Новыя каментары :

Всеукраїнська тижнева газета «Сіворщина»

Кнігі - поштай
 Народная Воля
ГУЛАГ - с фотокамерой по лагерям
Майдан - Пульс Громадянського Спротиву України Беларусь - наша зямля
КОЛЬКАСЦЬ ПРАЧЫТАНЫХ СТАРОНАК 
з 1 снежня 2009 года

КОЛЬКАСЦЬ НАВЕДВАЛЬНІКАЎ САЙТА 
mod_vvisit_counter Сёння 1521
mod_vvisit_counter Учора 1203
mod_vvisit_counter На гэтым тыдні 7727
mod_vvisit_counter У гэтым месяцы 25151